bērzu birztaliņa

Īpašums – apgrūtinājums, atbildība vai iespēja?

Tev pieder īpašums, ko esi mantojis vai kā citādi ieguvis? Taču problēma tā, ka par to atceries vien tad, kad pienācis laiks veikt dažādus maksājumus, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli? Atkarībā no īpašuma veida var būt nepieciešami arī citi darbi – pļaušana, dažāda veida kopšana, tostarp cīņa ar nevēlamiem kaitēkļiem, latvāņiem utt. Turklāt meža gadījumā papildus jāatceras, ka reizi 20 gados ir jāsagatavo vai jāatjauno meža inventarizācijas lieta.

Ko vari iegūt no sava īpašuma?

Skaidrs tas, ka īpašums nozīmē atbildību un saistības. Taču īpašnieka statusam ir arī otra puse – iespējas, ko tas piedāvā. Ja neplāno vai nav iespēju apsaimniekot sev piederošo platību, tad atceries, ka citi to labprāt izdarīs tavā vietā. Ja nolemsi pārdot mežu vai lauksaimniecībā izmantojamo zemi, tev būs iespēja beidzot īstenot kādu no savām vajadzībām, piemēram, dārgākas medicīniskās procedūras, sen iecerētu, bet atliktu dzīvokļa remontu, ieguldīt bērnu izglītībā. Vari, protams, arī piepildīt sapni par ceļojumu vai jaunu automašīnu.

Pārdod daļu, bet vajadzīgo atstāj sev

Var būt arī citas situācijas – piemēram, tavs īpašums sastāv no lauksaimniecībā izmantojamās zemes un meža. Ja zemi apstrādā, bet nezini, ko iesākt ar mežu, tad atceries, ka īpašumu iespējams sadalīt. Pats vari paturēt daļu, ko izmanto, bet atlikušo pārdot.

Tāpat ir iespēja, ka esi kopīpašumā, bet ar pārējiem īpašniekiem nesakrīt viedoklis par to, ko darīt ar īpašumu: kāds grib apsaimniekot, kāds – pārdot, vēl cits – iznomāt. Arī šajā situācijā ir iespēja sadalīt īpašumu, kas ļautu tev piederošo daļu realizēt.

SIA “Trovent” ir komanda, kas guvusi plašu un ilggadēju pieredzi darījumos ar nekustamo īpašumu, tostarp arī sarežģītākos gadījumos, kad nepieciešama īpašuma dalīšana. Ja nolem pārdot mežu vai lauksaimniecībā izmantojamo zemi, sazinies ar mums – raksti uz e-pastu [email protected], zvani pa tālruni 29429555 vai aizpildi kontaktformu.

Shopping cart

1