Patēriņa kredīts privātpersonām

Patēriņa kredīts privātpersonām ir īstermiņa kredīts, kas domāts kāda pirkuma vai pakalpojuma nomaksai. Patēriņa kredītu privātpersonām izsniedz bankas. Svarīgākais tam, cik lielu summu varēsit saņemt, noformējot patēriņa kredītu, būs jūsu ienākumu regularitāte un daudzums, kā arī termiņš, uz kuru aizdevumu noformējat. Tas tiek izsniegts bez ķīlas, taču banka noteiks jūsu iespējas kredītu atmaksāt, tāpēc patēriņa kredītu iespējams paņemt tikai tad, ja jums ir regulāri ienākumi. Bez tam, ir arī citi kritēriji, pēc kuriem bankas vērtē, vai un ar kādiem nosacījumiem jums aizdot patēriņa kredītu.

Lai saņemtu patēriņa kredītu, jums jābūt:

● Stabiliem ienākumiem un apmierinošai kredītvēsturei;

● Vismaz ~21 gadu vecam/-ai;

● Personu apliecinošam dokumentam (pasei);

● Ienākumu un izdevumu pārskatam, ja nesaņemat algu bankā, kurā aizņematies.

Bieži vien eksistē arī citi nosacījumi, taču tie var mainīties atkarībā no tā, kur aizņematies. Ir vērts pieminēt, ka patēriņa kredītam ir savas priekšrocības, salīdzinot ar citiem kredīta veidiem. Aizņemties šādu kredītu ir vieglāk, nekā, piemēram, hipotekāro kredītu, naudu saņemat uzreiz pēc līguma noslēgšanas, u.t.t.

Patēriņa kredīta priekšrocības:

● Varat salīdzinoši ātri saņemt nepieciešamos līdzekļus;

● Paredzami ikmēneša maksājumi;

● Nav nosacījumu par to, kur jāizlieto nauda;

● Ikmēneša maksājums samazinās, ja palielināt atmaksas termiņu;

Patēriņa kredītam ir arī savas ēnas puses – procentu maksājumos jāatdod vairāk naudas, nekā ņemot ilgtermiņa kredītu, gan tāpēc, ka bankām patēriņa kredīts saistās ar zināmu risku, gan tāpēc, ka tas ir īstermiņa kredīts. Ar patēriņa kredītu saistās arī vērā ņemamas vienreizējās “neredzamās” samaksas, piemēram, samaksa par līguma noformēšanu vai par nokavētiem maksājumiem.

Bez tam, tā kā aizņematies bankā, ir arī vajadzīgs galvotājs, kuru atrast bieži vien ir visnotaļ problemātiski. Un, protams, jāpiemin, ka uz patēriņa kredītu attiecas visi tie riski, kuri saistās ar kredītu vispār: parādu slogs var samazināt dzīves kvalitāti; ikmēneša maksājumi samazina jūsu finansiālo brīvību; utt.

Kad aizņemties patēriņa kredītu?

Patēriņa kredītu var aizņemties neskaitāmās situācijās, kad vajadzīgi finansiālie līdzekļi, un tās uzskaitīt nav vērts, jo pats/-i labi zināt, ko vēlaties iegādāties par no aizņēmuma iegūtajiem līdzekļiem.

Svarīgākais, aizņemoties patēriņa kredītu, kā privātpersona, ir tas, ka jums jābūt pārliecinātam par to, ka nezudīs jūsu ienākuma avoti, un jaunās pārādsaistības nepadarīs jūsu dzīvi nepanesamu.